MINUST

Juba aastaid on minu lemmikkoht Antoine de Saint-Exupery raamatus “Väike prints” järgnev:
“Siin on minu saladus. See on väga lihtne: ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.”

Ja seda südamega vaatamist ja silmale nähtamatu usaldamist olen teadlikult praktiseerinud viimased kolm aastat, alateadlikult aga terve oma teadliku elu.

Olen väga tänulik oma esimesele Reiki õpetajale Stella Shaktile, kes avas mulle ukse Maagilise Reiki maailma. Samuti olen tänulik oma teisele Reiki õpetajale Marge Karule, tänu kellele jõudsin seitsmepenikoormasaabastega uute uste ja avastusteni ning tänu kellele ikka veel rändan ja õpin 🙂 See rännak on viinud mind ka mu kolmanda armsa õpetaja Kaia-Liisa Reinuti ja Kristalli-Reiki juurde. Diana Toomla juhendas minu kujunemist ingliterapeudiks.

Südamest tänulik olen ka Universumile, kes viis mind kokku kõigi nende inimestega, keda olen kohanud oma teel ja kes ühtlasi on olnud ka minu õpetajateks ❤

KUIDAS MINUST SAI LASTEJOOGA ÕPETAJA

16 aastat olen töötanud koolis õpetajana. Viimastel aastatel täheldasin, et lapsed ja noored vajavad midagi, mis aitaks neil keskenduda ja paremini juhtida oma emotsioone. Selles kontekstis huvitusin üha enam joogast ja meditatsioonist ning püüdsin antud valdkondi siduda oma igapäevase õpetajatööga. Loogilise jätkuna jõudsin südame kutsel ja suunamisel lastejooga õpetajate kursusele. Üks täiendab teist ja rõõmu toob see nii lastele kui mulle endale.

Õppimine lastejooga õpetajaks on avanud mulle võimaluse tervendada ka ennast ise, endale andestada, on toonud mulle uusi äratundmisi. Alguses oli pidev endaga tegelemine ehk natuke juhuslikku laadi, ent õppimise käigus sai sellest aina enam teadliku enesearenduse praktika. Täna on meditatsioon ja jooga minu igapäevased kaaslased ning toetajad. Olen õppinud ennast kuulama, ennast aktsepteerima ja – endale hinnangute andmisest loobumist õpin ikka veel.

Selles elukoolis olen jätkuvalt õpilane. Lastele mõeldud joogatundides läheme koos lastega ühisele avastusretkele ja tunneme rõõmu koosolemisest ja loovast tegevusest. Koos teeme joogaharjutusi ning õpime hakkama saama oma emotsioonide ja igapäevaste väljakutsetega.

KUNDALINI JOOGAGA  ISEENDANI

Mind on alati lummanud inimmeele keerukus ja trikirohkus ning küsimus, kuidas sellega toime tulla. Meditatsiooni ja erinevate füüsiliste harjutustega, mille eesmärgiks tasakaal ja rahulolu, olen hobi korras tegelenud lugematu arv aastaid, aga oma elu esimesse kundalini jooga tundi jõudsin alles kolm aastat tagasi. Sellele järgnes praktiliselt kohene äratundmine, et olen kohal.

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga. Kes Sinu elu juhib? Harjutades teadlikku kohalolekut, muutub maailm üha rohkem selliseks, millisena soovid seda kogeda. Ole oma elu meister, ja seda juba täna! Öeldakse, et kundalini jooga on keha, meele ja hinge vahelist ühendust loov kiirtee. Kas soovid õppida elumere lainetel surfama või lubad lainetel end suvaliselt üles-alla pillutada?

Kutsun Sind koos endaga rännakule avastama kundalini jooga imepärast maailma ning iseennast! Loodan, et joogast kujuneb Sinu igapäevane kaaslane, mis toetab hakkamasaamist ka keerulistes olukordades ja aitab Sul püsida elumerelainetel.